Додаток 3

                                                                                                                                                                        до рішення обласної ради

                                                                   від  19.03.15    1460

 

ПОЛОЖЕННЯ

про перелік регіонально рідкісних видів тварин, які не занесені до Червоної книги України, але потребують охорони в межах Житомирської області

1. Перелік регіонально рідкісних видів тварин, які не занесені до Червоної книги України, але потребують охорони в межах Житомирської області, є документом й основою для розробки заходів, спрямованих на охорону згаданих видів тварин в області.

2. До переліку регіонально рідкісних видів тварин Житомирської області, які не занесені до Червоної книги України (далі – Перелік), заносяться види тварин, які постійно або тимчасово перебувають у природних умовах на території області і знаходяться під загрозою зникнення.

3. Занесені до Переліку види тварин належать до природних ресурсів місцевого значення і підлягають особливій охороні у межах Житомирщини.

4. Організація збереження видів тварин, занесених до цього Переліку, поліпшення середовища їх перебування чи зростання, створення належних умов для розмноження у природних умовах і їх розселення покладається у межах компетенції на Житомирську обласну державну адміністрацію та районні адміністрації, природоохоронні установи відповідно до їх повноважень.

5. Державний контроль за дотриманням вимог щодо охорони й відтворення видів тварин, занесених до Переліку, здійснюється державною екологічною інспекцією у Житомирській області та іншими уповноваженими контролюючими органами, відомствами, організаціями, органами місцевого самоврядування.

6. Охорона й відтворення видів тварин, занесених до Переліку, забезпечується шляхом:

- систематичної роботи щодо виявлення місць їх перебування, проведення моніторингу за станом їх популяцій і необхідних наукових досліджень з метою розробки наукових основ їх охорони та відтворення в області;

- створення на територіях, де вони перебувають, об'єктів природно-заповідного фонду. Постійне/тимчасове (періодичне) мешкання на певній території видів тварин, занесених до Переліку, може бути підставою для оголошення її заповідним об'єктом;

- ініціювання внесення окремих видів до Червоної книги України;

- врахування спеціальних вимог щодо охорони цих видів під час розміщення продуктивних сил, вирішення питань відведення земельних ділянок, розробки проектної, проектно-планувальної документації, екологічної експертизи;

- проведення еколого-освітньої роботи серед населення;

- відповідальності осіб за порушення законодавства про тваринний світ.

7. Підставою для занесення до Переліку певного виду тварин є дані моніторингу їх чисельності, про динаміку популяцій, ареал, зміни умов існування, що підтверджують необхідність вжиття заходів для їх охорони.

8. Пропозиції про занесення до Переліку видів тварин можуть вносити науково-дослідні, освітні та природоохоронні установи, державні і громадські екологічні організації, окремі фахівці, науковці. Пропозиції мають включати наукове обґрунтування необхідності занесення певного виду тварин до Переліку, відомості про його поширення в області, необхідні заходи щодо збереження і відтворення у природних умовах.

9. Рішення про віднесення до Переліку регіонально рідкісних видів тварин, які не занесені до Червоної книги України, але потребують охорони в межах Житомирської області, приймає обласна рада за поданням департаменту екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації.

10. Види тварин, занесені до Переліку, які в результаті вжитих природоохоронних заходів і на підставі наукових досліджень визнані такими, що знаходяться поза загрозою зникнення, підлягають вилученню із Переліку.

11. Перегляд Переліку повинен проводитися не рідше 1 разу на 10 років.

12. Пропозиції про перегляд Переліку, включення/вилучення видів тварин із нього розглядаються у тому самому порядку, що і при створенні Переліку.

13. Відомості щодо змісту Переліку, стану популяцій занесених до нього видів тварин підлягають висвітленню через засоби масової інформації, видання спеціальної літератури, доведення до відома підприємств, наукових, освітніх, виховних та інших установ і організацій.