Інформація щодо щорічного обліку мисливських видів диких тварин та птахів

 

Полювання заборонили 6жовтня. Фото: ілюстративне з відкритих джерел

 

Згідно доручення начальника Житомирської ОВА Віталія Бунечка від 07.11.2023 № 6256/2-23/35 підприємства-користувачі мисливських угідь протягом січня-лютого 2024 року мають провести облік диких парнокопитних тварин та хутрової дичини, протягом липня - першої декади серпня – пернатої дичини.

В умовах дії воєнного стану заходи необхідно проводити з урахуванням рішення ради оборони Житомирської області «Про забезпечення заходів здійснення правового режиму воєнного стану», яким забороняється відвідування лісів, що знаходяться на відстані до 30 кілометрів від лінії державного кордону України, на кордоні з Республікою Білорусь; на територіях, що були тимчасово окуповані (населенні пункти: с.Радча, с. Нова Радча, с. Стара Радча, с. Грезля, с. Давидки, с. Тичків, с. Вільхова, с. Ровба, с.Рубежівка Народицької селищної ради Коростенського району) та інших потенційно небезпечних місць.

 Користувачі мисливських угідь обов’язково повинні погоджувати терміни та місця проведення обліку мисливських видів диких тварин та птахів (лісництва, квартали, урочища) з районними військовими адміністраціями та районними (міськими) підрозділами ГУ ДСНС України у Житомирській області, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України за місцем розташування.

Також, надати до розгляду та погодження до Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Управління екології та природних ресурсів ОВА: проекти лімітів використання (відстрілу, відлову) диких парнокопитних та хутрових звірів, у сезон полювання 2024/25 року – до 29 лютого 2024 року; пропускну спроможність мисливських угідь у сезон полювання 2024/02 року – до 9 серпня 2024 року.

Управлінню екології доручено забезпечити участь відповідних спеціалістів у проведенні користувачами мисливських угідь обліку чисельності мисливських видів диких тварин та пернатої дичини та забезпечити розгляд, погодження наданих проєктів лімітів використання диких парнокопитних та хутрових звірів.

 

Зазначений захід є обов'язковим для всіх користувачів мисливських угідь і проводиться щорічно  з  метою забезпечення об'єктивного контролю за використанням та відтворенням державного мисливського фонду в мисливських господарствах Житомирської області, відповідно до вимог законів України «Про мисливське господарство та полювання», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про тваринний світ».