ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ!

Необхідність збереження рисі євразійської (Lynx lynx L.) в Житомирській області

Наказом Міндовкілля від 16.09.2021 № 595 було затверджено Плану дій щодо збереження рисі євразійської (Lynx lynx L.) в Україні.

Рись євразійська – найкрупніший хижак родини Котові (Felidae) фауни України, поширений в Карпатах та Поліссі. В Житомирській області вид найчастіше зустрічається в Коростенському та Звягельському районах.

Браконьєрський відстріл рисі призвів до істотного зменшення чисельності популяції, особливо на території Полісся, за останні 40 років чисельність рисі євразійської в Україні зменшилася більше ніж вдвічі (від 860 до 400 особин).

Рись євразійська включена в Додаток II Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES), та занесена до Додатку ІІІ Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенції),  до Червоного списку МСОП зі статусом «найменший ризик» (Least Concern, LC), до Європейського червоного списку зі статусом «близький до загрозливого стану» (Near Threatened, NT), а також є одним з ключових видів для класифікації території, пропонованих Євросоюзом у рамках мережі NATURA 2000.

Полювання на рись є забороненим у багатьох країнах (в. ч. і в Україні), за винятком Естонії, Латвії, Норвегії, Росії, Вірменії та Іраку (Linnell et al., 2010).