Жива чи штучна ялинка?

Щороку після новорічних свят на смітнику з’являються покинуті і вже не потрібні ялинки та сосни. А чи замислювались Ви, скільки років витрачено на догляд за зеленими красунями? Адже, щоб ялинка виросла до висоти півтора-два метри потрібно десять-п’ятнадцять років.

Звичайно, краса та неймовірний аромат ялинки створюють особливу атмосферу та справжній новорічний настрій, але не потрібно забувати про суттєвий недолік – не легальна вирубка.

За незаконну рубку хвойних дерев порушнику доведеться нести адміністративну відповідальність за статтями 65 та 66 Кодексу України про адміністративні правопорушення і сплатити штраф від 520 до 2347 гривень, залежно від діаметра хвойного дерева.

Але ніякі адміністративні стягнення не будуть ефективні, якщо кожний з нас не зрозуміє сам факт шкоди, нанесений навколишньому природному середовищу, при незаконних рубках дерев та при купівлі вищевказаних.

Не купуйте дерева, якщо продавець немає спеціальних документів, на деревах не має бірок із штрих-кодами, на стихійних ринках.

Переглянути вихідне зображення

Розпорядженням голови облдержадміністрації «Про щорічні заходи щодо охорони хвойних насаджень та реалізації ялинок у новорічні свята» установам та організаціям доручено пильно слідкувати за дотриманням необхідних норм у даний період.

Житомирські лісівники у лісництвах та держлісгоспах дбайливо виростили для всіх охочих хвойні деревця різної висоти, а також пропонують зелених красунь в горщиках, і навіть ялинки напрокат.

Водночас є ще чимало альтернативних рішень:

придбати штучну ялинку і радіти їй багато років поспіль,

придбати або зробити самому різдвяний дідух,

купити живу ялинку у відерці, щоб після свята висадити її у ґрунт,

купити спеціально вирощену дбайливими руками лісівників зелену красуню, (на сайті управління лісового та мисливського господарства перелічені місця продажу Лісівники Житомирщини організували 139 пунктів продажу ялин (zt-lis.gov.ua),

разом із ближніми виготовити новорічну композицію.

                  

 

Який би варіант Ви не обрали, Управління екології та природних ресурсів Житомирської облдержадміністрації звертається до кожного мешканця області із закликом: не рубайте ялинок, не винищуйте природу! Не підтримуйте порушників законодавства – губителів природи! Створіть своє неповторне свято, не завдаючи шкоди довкіллю!