Електронний сервіс «Інтерактивна мапа Міндовкілля»

 

 

 

Із 2016 року працює інтерактивна мапа сміттєзвалищ України. Суть її полягає в тому, що завдяки електронному сервісу, українці можуть додати в карту інформацію про ділянку, на яку незаконно викидають сміття.

Додати інформацію про стихійні сміттєзвалища можна за допомогою застосунку «Екомапа» який можна завантажити у Play Маркет та App Store або ж на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України перейшовши за посиланням https://ecomapa.gov.ua/feedback/.

 

ДП «Олевське лісове господарство»

 

https://ecomapa.gov.ua/feedback/files/10749-ec52562475e83acfa736870b25c8cd63.jpg           

До                                                                          Після

 

Новоборівська селищна рада

 

      

До                                                                            Після

 

Для того, щоб розповісти про нелегальне сміттєзвалище або стихійне сміттєзвалище достатньо сфотографувати його, та скористатись застосунком або сайтом Міндовкілля «Екомапа», зареєструвавшись в системі та надіслати звернення з точними координатами місця розташування сміттєзвалища та фотознімками.

Після реєстрації звернення, Міндовкілля надсилає його до органів місцевої влади з вимогою їх ліквідувати.

Інформація щодо статусу опрацювання звернення відображатиметься в персональному кабінеті користувача.

Розробники сайту зауважують, що фахівці Міндовкілля забезпечують оперативне надходження інформації до місцевих органів влади, які відповідають за їх ліквідацію.

З моменту утворення електронного сервісу, станом на 21.12.2020 до Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації на електронний сервіс «Інтерактивна мапа Міндовкілля України» надійшло 280 звернень по Житомирській області, з яких за інформацією органів місцевого самоврядування ліквідовано 230 сміттєзвалищ що становить 82%.

Управління екології Житомирської обласної державної адміністрації закликає жителів Житомирської області - не допускати утворення стихійних сміттєзвалищ, а при наявності побутових відходів відвозити їх на полігони та спеціально відведені паспортизовані місця видалення відходів.  

!!! Додатково, на електронному сервісі «Інтерактивна мапа Міндовкілля» можна переглянути пункти прийому вторсировини, місце розташування ліцензіатів на поводження з небезпечними відходами.

!!! Разом з тим повідомляємо, що з метою оперативного реагування кожен громадянин може безпосередньо долучитися до вирішення екологічних проблем у сфері поводження з відходами, усунення негативного впливу відходів на навколишнє природнє середовище та здоров’я людини, звернувшись на гарячу лінію Державної екологічна інспекція Поліського округу, яка здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог природоохоронного законодавства та Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області яке здійснює державний нагляд та контроль за дотриманням санітарного законодавства.

 

Назва установи

Гаряча лінія

Адреса місця розташування

Державна екологічна інспекція Поліського округу

(0412)-46-49-54,

(067)-410-27-88

вул. Леха Качинського,12а,
м. Житомир, 10014
 

Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області

(0412)-43-18-42,

1545

вул. Гагаріна, 55,

м. Житомир, 10002