Відбулось обговорення алгоритму регулювання чисельності хижих та шкідливих тварин в області

 

 

12 грудня під головуванням начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталієм Бунечко проведена робоча нарада з користувачами мисливських угідь, керівниками Держпродспоживслужби, екології, правоохоронних та військових установ.

Тема для обговорення - збільшення популяції хижих тварин на Житомирщині. Звернення від міських, селищних, сільських рад та користувачів мисливських угідь свідчать про непоодинокі випадки, коли вовки заходять на територію населених пунктів, знищують свійських тварин та загрожують життю та здоров'ю людей. Окрім того, збільшення чисельності червоної лисиці веде до погіршення епізоотичної ситуації та поширення небезпечного інфекційного захворювання – сказу.

У зв’язку з повномасштабною російською військовою агресією, рішенням ради оборони Житомирської області заборонено будь-яке полювання на території області. Разом з тим, на ситуацію необхідно реагувати і робити це потрібно зараз.

Після проведених консультацій з фахівцями Управління екології та природних ресурсів напрацьовано алгоритм дій щодо регулювання чисельності хижих та шкідливих тварин.

Мова йде про відстріл хижих тварин, які загрожують нашому населенню. Це відбуватиметься за погодженням з правоохоронними органами та представниками військових підрозділів, під контролем органів місцевого самоврядування. Люди, які будуть залучені до цього процесу будуть проходити відповідну перевірку.

Наразі планується відпрацювати цей алгоритм в одному з районів Житомирщини, де є нагальна потреба та одночасно де це дозволяє безпекова ситуація. Після цього цей досвід буде поширений на інші території області.

 

 

 

Частково викорисатана інформація зі сторінки: https://www.facebook.com/100040803710557/posts/pfbid02aVa4pTRNoJFPyAGiCGR8kbKFsVNZ2H4uvRJixyvjq2YCjNJjCr4eqkgGsgTSeXsPl/