11 листопада - Міжнародний день енергозбереження

 

Переглянути вихідне зображення

 

Рішення про заснування цього свята було прийнято у квітні 2008 року за ініціативи міжнародної екологічної мережі SPARE. Це свято отримало статус міжнародного, оскільки взяти участь у проекті побажали близько 20 країн.

 

Основна мета свята – привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку поновлюваних джерел енергії.

У міжнародний День енергозбереження відбуваються заходи, спрямовані на те, щоб проінформувати людей про способи енергозбереження та альтернативні джерела енергії, розповісти, чому важливо економити енергію.

Економія енергії дозволяє знизити забруднення навколишнього середовища. Крім того, енергозбереження вигідно економічно.

Заходи з економії енергоресурсів в два – три рази дешевше, ніж виробництво і доставка споживачам такої ж кількості знову отриманої енергії, отриманої з традиційних джерел. Тим більше, що найпростіші та елементарні заходи енергозбереження доступні кожному і можуть бути застосовані в побуті фактично повсюдно.

 

Прості заходи, які може здійснити кожен громадянин для енергозбереження:

1.   Встановлення сонячних батарей.

2.   Заміна звичайних лампочок на енергозберігаючі.

3.   Встановлення приладів обліку, це дозволить платити лише за спожиті ресурси.

4.   Утеплення приміщення. Наприклад, заміна чи заклеювання вікон, проведення теплоізоляції даху, модернізація системи вентиляції, утеплення фасадів дому.

5.   Встановлення тепловідбивних екранів за радіаторами, тощо.

 

Україна має значні природні ресурси та унікальне навколишнє середовище, за останні роки зроблено чимало позитивних кроків до енергоефективності в різних галузях.

 

 

Кожен з нас може приєднатись до даного свята та бути енергоощадливим.