Небезпека від штучних квітів на кладовищах

sht_kv-300x225.jpg

 

В останні десятиліття виникла неписана традиція   прикрашати могили на кладовищах штучними квітами привезеними з Китаю.

З одного боку людям дуже зручно прикрасити могилки рідних недорогими гарними квітами, які не в’януть і не потребують додаткового догляду майже протягом року. Особливо цю зручність відчувають ті люди, які живуть далеко від поховань своїх рідних.

Але з іншого боку, під дією сонця такі квіти починають виділяти з себе різні речовини, у багатьох випадках навіть дуже шкідливі, з недуже приємними запахами. Тоді відвідини могил можуть призвести до випадків різкого погіршення самопочуття.

Головна ж небезпека від штучних квітів, якими прикрашають кладовища полягає у тому, що їх як правило, спалюють під час прибирання кладовищ і в повітря потрапляють  тисячі небезпечних речовин, токсичні властивості яких недостатньо вивчені.

Серед всіх речовин, що виділяються при спалюванні, найбільшу небезпеку представляють діоксини. Діоксини - це сильні канцерогени, які небезпечні в будь-яких концентраціях. Крім онкологічних захворювань, вони також можуть викликати придушення імунітету, безпліддя, природжені патології. Учені визначили, що в результаті сміттєспалювання навіть в радіусі 24 км простежується діоксинове забруднення. Маленькими дозами, рік за роком, діоксини накопичуються в організмі, поступово підриваючи імунну систему людини.

Ці речовини вибірково і дуже міцно блокують так званий Ah-рецептор - ключову крапку в імунно-ферментній системі всіх живих організмів аеробів (дихаючих повітрям). Діоксини розповсюджуються в ґрунті, донних відкладеннях, воді, повітрі, рибі, овочах тощо. Їх знаходять навіть в молоку матерів, що годують. Так, забруднення ґрунту діоксинами приводить до знищення майже всіх живих організмів, що мешкають в ньому, що, у свою чергу, приводить до повної втрати ґрунтом його природних властивостей. Крім цього, діоксини характеризуються надзвичайно високою стійкістю до хімічного і біологічного розкладання, вони здатні зберігатися в навколишньому середовищі протягом десятків років і переносяться через харчові ланцюги (наприклад, водорості - планктон - риба - людина або ґрунт - рослини - тварини - людина).

Крім того, що ці з'єднання отруюють навколишнє середовище, вони є причиною довготривалого забруднення біосфери. У цей час ситуація така, що концентрація діоксинів у літосфері й гідросфері зростає й може досягти критичних значень, при яких людство опиниться під загрозою вимирання.

 

         Наголошуємо, при закопуванні зіпсованих штучних квітів, термін їх розкладу становить біля ста років з переходом  у землю та підземні  води  шкідливих речовин.

 

         На даний час не існує законодавства, яке б  забороняло ввезення в Україну штучних квітів або використання їх для прикрашання могил.

         Почитайте, ще раз інформацію про їх шкоду і обговоріть це з рідними та друзями.  

        

         Церква каже, що християни не мають обов’язку вшановувати померлих пластиковими квітами, оскільки вони не мають нічого спільного з християнською вірою. Душі наших близьких не потребують матеріальних речей, а тільки наших молитов.

 

         Прикрашати могилки штучними квітами чи ні, вибір за Вами.