Екологічна освіта в дії

 

 

Навчивши дитину в три роки викидати непотрібне у смітник, ви можете бути впевнені, що і в п'ятнадцять і в тридцять, цей вироблений інстинг спрацює.

Ознайомлення дітей з природою та виховання відповідального ставлення до неї саме в дошкільному віці має велике значення і є невід’ємною складовою освітнього процесу.

Житомирський дитячий навчальний заклад № 49 навчає діток бережно ставитись до довкілля. Діти спочатку вивчають світ на дидактичних заняттях, на присадибних ділянках садочка та прилеглій території, а потім у старших групах приймають участь у щорічних заходах екологічного характеру. За допомогою яскравої наочності, енциклопедій про космос педагоги озброять малят елементарними знаннями та уявленнями про рідну планету Земля та її супутник Місяць, про Сонце і його роль в житті, з’ясують поняття «Космос» як простір за межами планети Земля та «Сонячна система», розкриють загальні характерні особливості інших планет Сонячної системи, а також зможуть виховати почуття прекрасного, захоплення красою зоряного неба, розвинути пізнавальні здібності дітей.

Управління екології схвально відноситься до такої спрямованості в роботі садочків. Тому, допомогло у придбанні короткофокусуючого проектора, що значно поліпшено освітній процес в закладі. Тепер діти за допомогою відео уроків пізнають ще більше інформації. Протягом дня педагоги демонструють дітям цікаві дитячі пізнавальні фільми, відеоролики, екологічні казки про важливість бережливого ставлення до Землі та її природних багатств, про екологічні негаразди, що спричинені діяльністю людини, а також розвиваючі мультфільми про Всесвіт, космос та планети.