Всесвітній день без поліетиленових пакетів

http://dunrada.gov.ua/uploadfile/archive_news/2019/07/03/2019-07-03_3079/images/images-38022.jpg

Пластикові пакети - це зручний спосіб перевезти придбані вами товари, коли йдемо за покупками. Вони є частиною нашого життя, але ми повинні знати та пам’ятати про високу шкоду для навколишнього середовища, що, в свою чергу негативно впливає на наше здоров'я. Як саме? 

1.    Пластикові пакети забруднюють нашу землю та воду

Вони є скрізь, їх розносить вітер. Мільйони викинутих поліетиленових пакетів засмічують канали та каналізаційні води. Багатьом з нас важко уявити, що така маленька річ, як пластиковий пакет, насправді може спричинити затоплення.

2. Пластикові пакети виготовляються з невідновлюваних ресурсів і сприяють зміні клімату

Більшість пластикових пакетів виготовлені з поліетилену, речовини, що отримується при переробці сирої нафти та природного газу. Нафта та природний газ - це невідновлювані ресурси викопного палива, і завдяки їх видобутку та виробництву, вони викидають парникові гази та сприяють глобальним змінам клімату. Виробництво цих мішків дуже енергоємне.

3. Пластикові пакети ніколи не руйнуються

Пластикові пакети на основі нафти складаються з дуже стійких синтетичних полімерів, які можуть розкладатися більше 100 років, поки вони повністю не руйнуються в природних умовах.
У більшості випадків відбувається те, що, потрапляючи в навколишнє середовище, пластик розпадається на крихітні мікроскопічні шматочки, які осідають у ґрунтах (де ми вирощуємо їжу) або забруднюють водні шляхи.

4. Пластикові пакети шкідливі для здоров'я людини

На думку дослідників, кожна друга людина на планеті могла мати в організмі якийсь мікропластик. Вчені не знають, як наш метаболізм та імунітет реагуватимуть на підвищену концентрацію пластичних частинок у нашій системі. Вони підозрюють, що це може додати стрес для печінки, вводячи в організм більше збудників хвороб. Пластикові пакети і пластмасові вироби загалом містять шкідливі для нашого здоров'я речовини. Найпоширенішими є неорганічні барвники, які додаються для зміни кольору пластикових пакетів.

5. Пластикові пакети вбивають тварин. Щороку близько 1 млн. птахів та 100 тис. тварин помирають від пакетів, плутаючи їх з їжею.

6.  Пластикові пакети переживуть вас та ваших нащадків. Адже вони розкладаються у довкіллі 100-500 років. Ще й досі жоден виготовлений пакет повністю не розклався. 

7. Переробити пластикові пакети непросто

Для переробки пластикового пакета необхідне спеціалізоване дороге обладнання, яке може розбити пластик і перетворити його в новий продукт. І далеко не всі підприємства можуть собі таке дозволити. Фактичний коефіцієнт переробки пластикових пакетів у всьому світі становить від 5 до 15 відсотків.

8. Є кращі альтернативи та з ними можна працювати!

Найкраща альтернатива - сумка для багаторазового використання. Пакети для багаторазового використання дуже довговічні. Це означає, що ви не витрачаєте більше ресурсів щоразу, коли вам потрібно принести свої товари додому. Натомість ви використовуєте продукт, який одночасно зменшує відходи.

 

Тож варто замислитись, чи настільки незамінним та необхідним для кожного є пластиковий пакет чи може краще розглянути альтернативи. А вони на сьогодні існують.

Це пакети та торбинки багаторазового використання: паперові, біорозкладні, з різних видів тканин, з вишивкою, аплікаціями тощо.

Лише одна така торбинка може замінити використання щонайменше 500 пластикових пакетів за рік на одну людину.