30 вересня -1 жовтня –   Міжнародні дні спостереження за птахами

http://nppn.org.ua/wp-content/uploads/2018/10/ptahy.jpg

    Міжнародні дні спостереження за птахами відзначаються з ініціативи товариства охорони птахів. До них залучаються усі бажаючі. Під час акції фіксується: які види птахів зустрічаються у тій чи іншій місцевості, в якій кількості, особливості їх поведінки тощо. Основною метою відзначення є заохочення широкого загалу до пізнання світу пернатих і привернення уваги до проблем їх збереження. Внаслідок діяльності людини і забруднення довкілля, чисельність деяких видів значно зменшується або знаходиться під загрозою зникнення.

      Птахи – одні з найулюбленіших об’єктів живої природи за якими людина свідомо, чи не свідомо звикла спостерігати. Мало хто пройде байдужим повз синиці великої, яка своїм співом сповіщає про наближення весни. Не байдужі проводять поглядом клин журавлів, що зворушливим курликанням ніби прощаються з батьківщиною, відправляючись у далеку мандрівку.

     Птахи стали невід’ємною частиною людського існування. Саме з цих причин їм приділяється всіляка увага з боку людини, в тому числі й відзначення спеціальних дат на міжнародному рівні.