23 вересня – День осіннього рівнодення.

Результат пошуку зображень за запитом "осінь"

 

 День осіннього рівнодення – це день астрономічного початку осені. У цей день вересня Сонце сходить точно в точці сходу і заходить точно в точці заходу Землі. Ми маємо можливість спостерігати, що воно знаходиться під і над горизонтом однаковий час, тобто день дорівнює ночі. Дати та час моменту нового сонцестояння і рівнодення варіюються в межах одного дня.

    Осіннім сонцеворотом наші предки слов'яни називали астрономічну подію осіннього рівнодення. За їхніми уявленнями цього дня літнє сонце, яке вони називали Семиярилом, змінюється осіннім сонцем – Сивояром. Це "сезонні" імена бога весняного сонця Ярила. Давні слов'яни вважали, що влітку він стає всемеро сильнішим, а взимку – старим, сивим та мудрим.

     В осінній сонцеворот Сонце перетинає небесний екватор і переходить з північної півкулі в південну. Цього дня земна вісь займе вертикальне положення щодо Сонця, тривалість дня і ночі на всій Землі буде приблизно однаковою і дорівнюватиме 12 годинам. У рівнодення Сонце сходить майже точно на сході і заходить майже точно на заході. Вересневе рівнодення є початком астрономічної осені в північній півкулі.

     В давнину люди урочисто відзначали день осіннього рівнодення, знаючи, що зміни в природі відповідають і внутрішнім змінам. Свято символізувало збір врожаю і гармонію природи.

Гармонії Вам, любові, достатку і щастя!