11 січня – Міжнародний день заповідників і національних парків.

Поліський природний заповідник

 


       Вперше “День заповідників і національних парків” почав відзначатися в 1997 році за ініціативою Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи 11 січня 1916 року.

       Перший заповідник, на території сучасної України, був створений у 1886 році українським природознавцем Володимиром Дідушицьким. Це був не лише перший заповідник в Україні чи Польщі, який являв собою природний резерват площею 22,4 га поблизу с. Пеняки (нині Бродівський район, Львівської області), але й один із перших в Європі. Цей акт був закріплений рішенням парламенту у Відні у 1886 р., а резерват отримав назву “Пам’ятка Пеняцька”.

      

Поліський заповідник.

        Поліський природний заповідник – це місце, де під охороною перебувають усі рослини та тварини. Заповідник створили 1968 року на території Овруцького та Олевського районів Житомирської області. Особливість заповідника – велика кількість боліт на його території. Заповідні землі Полісся сформувалися під час останнього льодовикового періоду, який згладив долини на всій цій території. Заказник розташований відразу у трьох долинах річок: Уборті, Болотниці та Перги. Таке поєднання річок, боліт і заплавних лук утворює місцевість, у якій збереглися багато видів тварин, птахів і рослин.

        Поліський природний заповідник цікавим місцем для туристів. На території заказника розкинулись великі ліси, де ростуть сосни, ялини, дуби, берези й безліч інших дерев. Вони утворюють мішаний ліс, який займає практично всю площу Полісся.

        Залежно від пори року, тут можна побачити лося, рись, вовка, борсука. Трапляються і рідкісні види птахів, зокрема тетеруки та глухарі, які живуть на болотах. На території заповідника є цікавий музей «Древлянське село», у якому можна дізнатися про господарську діяльність, промисли, релігійні вірування, свята прадавніх поліських племен.

Древлянський заповідник

http://tic.zt.ua/images/Drevlyanskij-zapovdnik-1.jpg

       Заповідник «Древлянський» створено на основі державної та регіональної власності. Відкриття природного заповідника відбулося наприкінці грудня 2009 року. Територія незайманої природи знаходиться в Народицькому районі Житомирської області. Метою організації заповідника є збереження в первозданному вигляді природних комплексів, типових представників рослинного і тваринного світу Полісся, а також відтворення і збагачення лісової місцевості регіону. Невеликий вік «Древлянського» позначається на тому, що територія не досить вивчена і потребує постійної систематизації та поповнення даних про флору і фауну. На сьогодні тут збережено природні комплекси з рослинним і тваринним світом притаманні зоні Полісся, триває екологічно-освітня діяльність і екскурсії кількома екомаршрутами.