6 жовтняВсесвітній день охорони місць проживання

     Щорічно 6 жовтня відзначається Всесвітній день охорони місць проживанняміжнародний день, покликаний привернути увагу людства до проблеми збереження фауни планети Земля.

     Цей день був встановлений захисниками навколишнього середовища в 1979 році. Була використана «Бернська конвенція про охорону дикої фауни і флори та природних середовищ існування», яка була прийнята Радою Європи. Зараз конвенція підписана 39 державами, які входять до Ради Європи.

     Людина своєю діяльністю давно впливає на природу, змінюючи її. І статистика цього впливу досить сумна. Щогодини з лиця Землі зникають безповоротно 3 види тварин. Щодня з лиця Землі зникають безповоротно більше 70 видів фауни і флори. За 25 останніх років біологічне різноманіття Землі скоротилося більш ніж на третину.

     Існування живих організмів напряму залежить від умов навколишнього середовища, які складаються в межах їх біотопів (місць проживання). До основних екологічних факторів, що впливають на живі організми, відносять: абіотичні (сонячне випромінювання, температура, вологість, освітленість та ін.), біотичні (сукупність живих організмів, які своєю життєдіяльністю впливають на інші організми) та антропогенні (зміни, спровоковані людською діяльністю). 

     Щоб зупинити зникнення біологічних видів тварин, а також рослин з лиця Землі, необхідно постійно нагадувати людству про важливість збереження природного середовища, існування фауни і флорисаме цій меті і служить Всесвітній день охорони місць проживання.