До уваги суб’єктів господарювання, чия діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля!
Під час воєнного стану в Україні громадські слухання щодо оцінки впливу на довкілля проводитимуть у режимі відеоконференції. Це передбачено Законом «Про оцінку впливу на довкілля», а саме змінами, які набули чинності 29 липня цього року.
З 31 липня в оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля суб’єкт господарювання має вказувати:
- інформацію про дату і час проведення громадських слухань;
- посилання для підключення до відеоконференції.
Посилання для підключення до відеоконференції створюється уповноваженим органом та надається суб’єкту господарювання під час узгодження з ним дати та часу проведення громадських слухань. Для цього суб’єкту господарювання необхідно звернутися до Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної військової адміністрації (відділ оцінки впливу на довкілля) з відповідним запитом (у електронному вигляді) на електронну пошту – pryroda@eprdep.zht.gov.ua (резервна – viddilovd.zhitomir@gmail.com). У запиті обов'язково зазначається найменування суб'єкта господарювання, реєстраційний номер справи у Єдиному реєстрі оцінки впливу на довкілля (далі – реєстр), дата очікуваного завантаження оголошення про початок громадського обговорення до Реєстру, а також запропоновані дата та час проведення громадських слухань.
Звертаємо увагу, що згідно Порядку проведення громадських слухань у процесі оцінки впливу на довкілля, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 № 989 (далі – Постанова) громадські слухання проводяться не раніше ніж через десять робочих днів з дня оприлюднення уповноваженим територіальним органом у Реєстрі оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля. Громадські слухання проводяться відповідно до вимог Постанови, за виключенням того, що вони відбуваються в режимі відеоконференції.
Оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля оприлюднюються суб’єктом господарювання відповідно до вимог частини третьої статті 4 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
У разі виникнення додаткових питань можливо звертатися до відділу оцінки впливу на довкілля за телефоном (0412) 47 25 36 (Приймальна).