Правильно організовуємо місця збору небезпечних муніципальних відходів

 

 

В результаті діяльності громадян та державних формувань територіальних громад, пов’язаною з обороною України виникла необхідність в утилізації «коктейлів Молотова» та інших небезпечних відходів.

Відповідно до Національної стратегії управління відходами в Україні до 2033 року (далі Національна стратегія) у населених пунктах з чисельністю населення понад 50 тис. осіб мають бути створені спеціальні комунальні пункти. Ураховуючи чисельність населення у м. Житомир, пропонуємо створити чотири таких пункти.

Згідно вимог Національної стратегії спеціальні комунальні пункти збирання відходів повинні приймати:

- небезпечні відходи у складі побутових;

- великогабаритні відходи (меблі, великі речі домашнього вжитку тощо);

- вторинну сировину;

- відходи електричного та електронного обладнання, відпрацьовані батарейки, батареї  та акумулятори;

- садові та паркові відходи біологічного походження (трави, листя, гілки тощо);

- відходи будівельно-ремонтних робіт.

Згідно Методичних рекомендації щодо збирання відходів електричного та електронного обладнання, що є у складі побутових відходів, затверджені наказом Мінрегіону від 22.01.2013 № 15 пункти збирання відходів рекомендується розташовувати зручно для користувачів із розрахунку 1 приймальний пункт на 20 тис. мешканців, обладнувати відповідним технологічним обладнанням; забезпечувати роботу кваліфікованого, спеціально підготовленого персоналу.

Ураховуючи вищезазначене, просимо забезпечити організацію збирання зазначених та інших небезпечних відходів, утворених в результаті діяльності громадян та державних формувань територіальних громад, пов’язаних з обороною України, із залученням суб’єктів господарювання, що отримали ліцензії на поводження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами.

Чому важлива правильна утилізація коктейлів Молотова?

Основа коктейлю – мастило і бензин, які не можна зливати в грунт, в каналізацію чи водойми, якими забрудненими вони б не здавались. Найкращий спосіб утилізації – злити рідину в металеві ємкості, які щільно закриваються, та сконтактуватись з службою ДСНС, де суміш безпечно спалять. Самостійно утилізовувати мастило і бензин вкрай небезпечно.

У випадку, якщо немає можливості перелити суміш у металеву місткість, її можна залишити в скляних пляшках під наглядом або засипати їх піском чи грунтом, перед цим важливо коктейлі закоркувати.

 

У Рівному зібрали сотні ящиків невикористаних Бандера-смузі. В УЖКГ пояснили, що з ними буде