Допоможи птахам вижити взимку

 

Чим підгодовувати взимку птахів у саду - Нова Доба

 

Зима – є важкою порою для птахів. Вони страждають від холоду і голоду. Маленьким пташкам важко всидіти і на гілці, і на землі, холонуть лапки. Найгірше під час нічних морозів. Дістати з під льоду їжу: траву, зернятка просто не реально.

 

Не встигнувши протягом короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, птахи залишаються на ніч напівголодними і, не дочекавшись дня, гинуть. Згідно зі статистичними даними, у суворі зими з десяти великих синиць виживає одна дві.

В наших силах врятувати птахів від голодної смерті: розвісити годівнички і всю зиму періодично підгодовувати їх. Підгодівля сприяє не лише виживанню, а й подальшому розселенню і гніздуванню птахів на даній території.

 

Для підгодівлі птахів підійдуть насіння соняшника, дині, проса, конопель, вівса, пшеничні зерна, насіння кавуна, гарбуза.

Не варто годувати птахів гречаними, пшеничними, ячмінними крупами, а також рисом і пшоном. Два останні види круп розбухатимуть у шлунках птахів і завдаватимуть їм додаткових неприємностей у холоди. Також не варто загодовувати птахів хлібом. Оскільки хліб для голодного птаха, як попкорн для голодної людини — швидко наповнює пустий шлунок, але не має поживної цінності для птахів.

 

 

Година спілкування "Зимівля птахів"

 

Кормом може бути:

* сало свіже, не солоне;

* горішки не солоні;

* насіння, звичайне соняшникове, не солоне, не смажене;

* просо, подрібнене кукурудзяне зерно;

* крихти печива;

* картопля відварена «в мундирі», яку перш ніж покласти в годівницю, варто розломити на частини.

 

Якщо у вас немає годівниці, сміливо насипайте корм на сніг. Для зимової підгодівлі дроздів, викладайте на сніг шматочки яблук і грушок.

 

 

Давайте всі разом збережемо пернатих друзів.

 

Пам’ятайте: птахи взимку дуже сподіваються на вашу допомогу, а влітку обов’язково віддячать вам сторицею своїм щебетанням.

 

 

https://osvitanova.com.ua/ckeditor_assets/pictures/14011/content_15.jpg