26 березня заступник голови Житомирської ОДА Віктор Градівський провів онлайн-засідання круглого столу на тему «Розвиток міжвідомчої координації для моніторингу, запобігання та боротьби з лісовими пожежами».

 

У засіданні прийняли участь:

Брайан Мілаковськи, представник проекту USAID «Економічна підтримка Східної України», Гончарук Микола Петрович – представник Державної Агенції лісових ресурсів, Кондратюк Олександр Павлович – начальник Управління екології та природних ресурсів Житомирської ОДА, Венгерчук Валентин Степанович, начальник відділу лісового господарства, охорони та захіст лісу Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства, Савченко Василь Васильович, головний лісничий ДП «Житомироблагроліс», Держанівський Олег Антонович, заступник начальника Управління з реагування на надзвичайні ситуації Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області, Шевченко Володимир В’ячеславович – перший заступник начальника Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства та представники лісового господарства, Коруд Іван Ярославович – Овруцький міський голова та інші.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Віктор Градівський відзначив, що тема запобігання та боротьби з лісовими пожежами, яка зібрала представників різних структур на цьому круглому столі дійсно є актуальною і важливою.

Збереження поліських корінних природних лісів, болотних масивів та інших екосистем є пріоритетом в роботі області. Житомирська область має свій унікальний природний потенціал для розвитку лісового господарства. Водночас, з настанням весняно-літнього періоду на території області різко збільшується ймовірність виникнення пожеж в екологічних системах.

У 2020 році на території області виникло 1619 пожеж на загальній площі 43254,02 га, з них у лісових масивах 434 пожежі, загальною площею 40628,02 га, на торфополях 33 пожежі, загальною площею 104,5 га, сухої трави 1152 пожежі, загальною площею 2221,5 га.

Під час  круглого столу сторони обмінялись досвідом та домовились і в подальшому підтримувати звязок між областями.