Негативний вплив вирубки лісів   на навколишнє середовище

http://zhitomir.today/app_default/media/news/_cache/11201914_10206709939881813_2092006910826888619_n_960_720_4_w.jpg

        Погіршення стану лісів в Україні сьогодні є однією з найбільших екологічних проблем. Окрім того, що ми є чи не найбільшим експортером деревини в Європі, у зелених зонах регулярно працюють браконьєри, які вирубують кругляки та незаконно їх збувають.

        Ця проблема останнім часом бентежить як екологів, так і простих громадян. Вирубування лісів в Україні особливо у зимовий період досягає критичного рівня. Ще однією проблемою є нераціональне використання та управління лісовими ресурсами. Ліси потрібно вирубувати вкрай обережно, адже це не просто втрата зеленого масиву, а й серйозний вплив на навколишнє середовище. На позбавлених лісів територіях виникають глибокі яри, руйнівні обвали і селі, знищується фотосинтезуюча фітомаса, що виконує важливі екологічні функції, погіршується газовий склад атмосфери, змінюється гідрологічний режим водних об'єктів, зникає багато рослинних і тваринних видів, а також це активізуються ерозійних процесів. Неправильна експлуатація лісів призводить не тільки до їх знищення, а й до заміни хвойних та інших цінних порід на м’яколистяні (березові, осикові та ін.), в яких деревина низької якості. За останні роки скорочуються площі передовсім старих, зрілих лісів.   

        Щоб припинити знищення українського лісового фонду треба скоротити промислову розробку лісів, поставити питання про глибоку переробку сировини і використання відходів.

        Стабілізація обсягів лісозаготівлі має важливе економічне, екологічне, соціальне значення, оскільки ліси є цінним компонентом природи, фактором, що стабілізує навколишнє природне середовище. Скорочення вирубки лісів сприяє поліпшенню клімату, посиленню і підвищенню продуктивності сільськогосподарських угідь. 

        Потрібно проводити роботу з формування екологічно спрямованої суспільної думки в місцевих мешканців. Питання підвищення ефективності відтворення лісів необхідно розглядати в тісному взаємозв'язку з організацією раціонального використання всіх компонентів лісу.

        Наслідки знищення лісів незадовільні. І щоб запобігти негативному впливу вирубки лісів на навколишнє середовище необхідно віддати перевагу природоохоронному підходу до господарювання в лісах України.

        Працює електронний облік деревини, де фіксують рубки дерев лісу. Щоправда, процедура поки що нова, а тому працює не так як хотілося. Браконьєрів не зупиняють ні система обліку, ні кримінальна відповідальність.  Електронний облік сьогодні залишається єдиним можливим способом українців відслідкувати рубки дерев у лісгоспах. Використовують спеціальні бірки зі стійкого чорного пластику з унікальним штрих-кодом, який надійно захищений від підробок. Ними фіксують усі необхідні відомості про деревину: породу, назву сортименту, сорт, довжину, діаметр та об’єм спиляного дерева, а також дані про особу і лісогосподарське підприємство, які її заготовили.

Результат пошуку зображень за запитом фото вирубки лісів на житомирщині

 

        Вирубування лісів та недосконале управління лісогосподарською діяльністю призводять до катастрофічного зменшення площі лісів.

       Якщо на державному рівні не буде вжито дієвих заходів щодо відновлення лісів і розширення їхніх площ то Україна просто опиниться перед екологічною катастрофою.

        Площа лісового фонду Житомирщини становить більше 10 тис. кв. км, або 35,2% від загальної площі області.

        В Житомирській області у кожному лісництві утворені рейдові мобільні групи, які проводять спільні заходи з правоохоронними та контролюючими органами задля перешкоджання в діяльності незаконних рубок лісу.

     Притягнення порушників до відповідальності залежить від оперативності повідомлення поліції про злочин. У випадку незаконних вирубок лісів необхідно телефонувати на 102, або на гарячу лінію Держлісагенства України 0800604473.

     Спеціальний мобільний додаток «Ліс у смартфоні». З мобільного можна перевірити легальність вирубки або перевезення вже зрубаної деревини за посиланням: https://lk.ukrforest.com