Застерігаємо! Бережіть довкілля від пожеж!

Знову горить суха трава: рятувальники закликають людей не палити ...

Літня суха та спекотна погода пов’язана з високим рівнем пожежної безпеки.

 

З початку року на території Житомирської області зафіксовано пожежі в лісових масивах площею понад 14 га, на торфополях зафіксовано займання площею 3 га, внаслідок спалювання сухої трави, чагарників, сміття вигоріло понад 241 га.

 

Найчастішою причиною пожеж в екосистемах є легковажність людей, дачників, відпочиваючих.

 

З малих осередків вогню найчастіше виникають масштабні пожежі, які становлять загрозу приватним житловим будинкам та завдають непоправної шкоди атмосфері, флорі, фауні та в цілому довкіллю.

 

Кримінальна відповідальність за статтею 245 Кримінального кодексу України за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

 

Не провокуйте пожежі у природних екосистемах! Бережіть довкілля!

Якщо ви стали свідком такого правопорушення, викликайте на місце події працівників правоохоронних органів за телефоном «102» або телефонуйте на гарячу лінію Державної екологічної інспекції Поліського округу: 068-717-03-34; +38 (0412) 46-49-54.