В Україні народні депутати підтримали законопроєкт  2051-1 у першому читанні, який пропонує заборонити пластикові пакети з 2022 року.

Результат пошуку зображень за запитом "фото забороненого пластику"

        Парламент прийняв за основу проект Закону України про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. За відповідне рішення проголосували 365 народних депутатів. Законопроектом забороняється з 1 січня 2022 року розповсюджувати пластикові пакети в об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства товщиною до 50 мкм. Мінекоенерго підтримує прийняття у першому читанні законопроекту, адже він є частиною формування екоповедінки та дозволить зменшити забруднення довкілля.

       Пропонується заборонити:

- пластикові пакети, товщиною до 50 мкм;

- оксорозкладні (оксобіорозкладні) пластикові пакети.

       Винятком будуть використання пакетів під час фасування і транспортування риби, м'яса, сипучих продуктів.

       Не поширюватимуться обмеження на надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікронів та розмірами 225х345х450 мм, що використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів для яких пакет є первинною упаковкою.

       Поліетиленові пакети забруднюють ґрунти, ліси, річки та моря. 1 млн птахів та 100 тис. тварин щороку помирають від пакетів, плутаючи їх з їжею, всього близько 6% від пакетів переробляються - решта роками лежить на сміттєзвалищах та серед природи.

 

Результат пошуку зображень за запитом "фото забороненого пластику"

 

       Альтернатива пакетам - пакети та торбинки багаторазового використання, біорозкладні пакети.

       16 жовтня цей законопроект погодив профільний Комітет з питань екологічної політики та природокористування. к стил4

       В Україні народні депутати підтримали законопроєкт № 2051-1 у першому читанні, який пропонує заборонити пластикові пакети з 2022 року.           

       Торбинки з тканини стануть чудовою заміною одноразовим пакетам. Їх можна використовувати на фрукти чи овочі, насипати крупи, сухофрукти.

 

Пластик

Куди здавати відходи на переробку в Житомирі? Перелік адрес