ОБЕРЕЖНО, БОРЩІВНИК!

 

Обережно, борщівник!

    Дуже небезпечна, отруйна і дикоросла (до 3-5 метрів висоти, товщиною стебла до 10 см) багаторічна рослина - Борщівниик Сосновського (HeracleumsosnowskyiManden). 

    Зацвітає на 2-7 рік життя, переносить заморозки до -9 0С.

    Основними місцями його розвитку є необроблювальні угіддя, береги потічків, річок, каналів, узбіччя доріг, деградовані луки, пасовища тощо.

Борщівник негативно впливає на біорізноманіття. Він доволі агресивно витісняє місцеві види не лише трав’яних, а й деревних порід, монополізує територію.

У борщівника Сосновського отруйний сік, який викликає важкі фотохімічні опіки у людей і тварин.

При контакті людини з рослиною спричиняє опіки, які важко загоюються. Найбільша кількість постраждалих фіксується у літні місяці, адже саме в період спеки найбільш ймовірним є контакт людини із отруйною рослиною.

 

борщівник

 

Що робити якщо ви отруїлись?

Отруйним у рослини є не лише листки та стебла, але і пилок. Надмірне його вдихання може призвести до розпухання гортані та задухи.

Пилок проникає навіть крізь одяг, а якщо потрапляє в очі, може призвести навіть до втрати зору.

Головними ознаками отруєння борщівника є головний біль, запаморочення, нудота, блювання, підвищення температури.

Якщо сік борщівника потрапив на шкіру, необхідно відразу промокнути його тканиною, прикривши цю ділянку одягом або пов'язкою.

Уражену шкіру ретельно промити великою кількістю води та змастити засобом від опіків.

Спеціалісти наголошують, борщівник небезпечний не лише у період цвітіння. Адже насіння однієї рослини здатне породити десяток нових.

 

Небезпека поряд. Борщівник цвіте : 26:06:2019 - kazatin.com