Збережи зелені красуні

 

Ялинка на Новий рік 2019 - ціна, де купити і чим краще штучна ялинка

 

Напередодні Новорічних та різдвяних свят кожна сім'я традиційно прикрашає свою оселю ялинкою чи сосною. Саме в цей період лісові красуні потребують Вашої допомоги в боротьбі із самовільними рубками! Закликаємо Вас - не робити цього самостійно та уникати покупки незаконного вирубаних ялинок!

Лісомисливські господарства офіційно пропонують до свят великий асортимент новорічних ялинок різних розмірів. Щороку вони вибирають спеціальні місця для посадки лісових красунь, висаджують, доглядають за ними та проводять рубки у дозволеній кількості.

Нагадуємо, що законодавством України передбачено адміністративне покарання з виплатою штрафів. «Кожний громадянин зобов'язаний не наносити шкоду природі, ... відшкодовувати завдані ним збитки» ст. 66 Конституції України. Незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти п'яти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо на дереві немає подібної бірки, воно могло бути зрубане незаконно.

 

Засоби уніфікації ялинок

Уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та штрих-код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. На сайті Держагентства лісових ресурсів України можна перевірити походження купленого вами дерева, ввівши його номер. Якщо інформація на сайті відсутня – ялинка могла бути зрубана незаконно. Також, перевірити легальність новорічного дерева прямо на місці покупки можна і за допомогою додатка для мобільного "уalynka.info" – потрібно лише ввести цифровий номер ялинки. Про факти порушень закликають повідомляти поліцію.

Мобільний додаток ялинки

Управління екології звертається з проханням до кожного – зустріти свято зі штучними красунями, зберігаючи «зелених красунь» або купуючи тільки спеціально вирощені ялинки дбайливими руками лісівників.