Смарагдова мережа Європи

https://menr.gov.ua/files/images/news_2019/10122019/12.jpeg

       За повідомленням Міністерства енергетики та захисту довкілля України інформацію про Смарагдову мережу Європи тепер можна знайти на публічній кадастровій карті України. Йдеться про природоохоронні території як України, так і інших держав.  Загалом це 271 об’єкт загальною площею близько 6 млн гектарів.

       Смарагдову мережу Європи заснували ще у 1971 році для збереження видів і оселищ, яким загрожує зникнення. Українські території були включені до всеєвропейської мережі у 2016 році, але до цього часу інформацію про них можна було знайти лише на інформаційному ресурсі Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція) або за окремим письмовим запитом у Мінекоенерго.

       Це було незручно. Приміром, при плануванні проектів із будівництва доріг, курортів, газопроводів потрібно визначати, чи не планується це будівництво на території Смарагдової мережі. Відкриття цих даних допоможе зберегти природу, знайти баланс між екологією і бізнесом, а ще зменшити втрати або ризики втрат при плануванні господарської діяльності на територіях Смарагдової мережі.