23 березня - Всесвітній день метеорології

Результат пошуку зображень за запитом всесвітній метеорологічний день

          Всесвітній день метеорології – професійне свято синоптиків усіх країн, який заснований Всесвітньою метеорологічною організацією (ВМО) і відзначається з 1961 року для підвищення обізнаності широкої громадськості в усіх країнах світу щодо діяльності національних гідрометеорологічних служб. Україна у ВМО представлена Українським Гідрометцентром.

       Всесвітня метеорологічна організація займається питаннями погоди, клімату і води, адже небезпеки від них становить майже 90% від загального числа природних катаклізмів. Зусиллями своїх членів ВМО забезпечує прогнози і ранні попередження про подібні небезпеки, аби сприяти запобіганню і пом'якшенню наслідків від лих, порятунку життів людей, а також зменшенню масштабів шкоди майну і навколишньому середовищу за рахунок більш ефективного управління ризиками.

       Погода є актуальною темою в побутових розмовах. Вона часто впливає на настрій, самопочуття, здійснення наших планів. Без праці та професіоналізму гідрометеорологів неможлива злагоджена робота авіації, дорожнього транспорту, міського господарства, підприємств промисловості.

       Гідрометеорологічна служба України - це багатофункціональна розгалуджена система, що організаційно оформилася ще в 1921 році. Вона здійснює комплекс гідрометеорологічних спостережень і прогнозування, вивчення змін клімату, спостереження за забрудненням навколишнього природного середовища.

     Спостереження за погодою являються основою для складання прогнозів погоди та передбачання небезпечних погодних явищ. Від якості спостережень залежить і якість прогнозів. А своєчасне виявлення ознак погіршення погоди може врятувати не тільки майно, але й життя.