1 квітня – Міжнародний день зустрічі птахів

 

Результат пошуку зображень за запитом фото перелітних птахів

 

       19 березня 1902 р. була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів, корисних сільському господарству, яка вступила в силу в кінці 1905-го.  18 жовтня 1950-го в Парижі була підписана Міжнародна конвенція про охорону птахів, яка прийшла на зміну документа 1902 року. У ній окрім «корисних» птахів називалися і птахи «шкідливі», до яких, зокрема, потрапили майже всі яструбині.

      День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. Міжнародний день зустрічі птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». 

       За традицією в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки». Повернення птахів святкується також як прихід весни.

 

 

Результат пошуку зображень за запитом фото перелітних птахів

 

       Допомогти птахам може кожен з нас. Перш за все, менше турбуйте перелітні зграї. Пам’ятайте, птахи вже здолали багато сотень кілометрів, і ще не близький шлях їх очікує. Повісьте на своєму подвір’ї штучну гніздівлю: шпаківню, синичник, чи зробіть поличку для більш зручного гніздування ластівок – невеликий клопіт, а користі принесе багато.

 

Краса нашого краю неможлива без видового багатства тварин та рослин.                

Зберегти їх ми зможемо - тільки разом!