Представниця Управління прийняла участь у Національному форумі «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», який проходив 8 – 10 жовтня 2020 року у м. Івано-Франківськ. Ключовою темою якого було розроблення та реалізація регіональних Програм поводження з відходами: проблемні питання та кращі практики.

 

Підсумки Форума1

 

Форум об’єднав більше 300 учасників з усіх регіонів України, серед яких: народні депутати, науковці, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, природоохоронних громадських організацій, комунальних та бізнес-структур, з них – 85 учасників взяли участь у роботі Форуму онлайн.

 

Підсумки Форума4

 

Організатор заходу – Всеукраїнська екологічна ліга.

Метою Форуму є визначення в Україні проблем та шляхів подолання критичної ситуації у сфері поводження з побутовими та промисловими відходами на регіональному рівні, впровадження природоохоронних ініціатив та проектів, сприяння залученню інвестицій у сферу перероблення відходів, реалізація екологічно дружніх, ресурсо- та енергоефективних технологій в усіх секторах економіки, сприяння співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, науки, бізнесу, формування нормативно-правової бази у сфері поводження з відходами, збереження довкілля, впровадження засад збалансованого розвитку в Україні.

В рамках Форуму відбулись дві пленарні сесії:  «Розроблення та реалізація регіональних Програм поводження з відходами: проблемні питання та кращі практики» та «Правове регулювання та законодавчі ініціативи поводження з побутовими та промисловими відходами в Україні».

 

Підсумки Форума6

 

З користю відбулись круглі столи на теми: - «Шляхи розв’язання проблем поводження з побутовими та промисловими відходами»; - «Розроблення та впровадження заходів щодо поводження з небезпечними відходами (з особливою увагою до медичних відходів в умовах карантинних заходів»; - «Екологічно-дружні технології перероблення відходів та рекультивації територій, порушених внаслідок розміщення побутових та промислових відходів»; - «Інформаційна політика та просвіта у сфері поводження з відходами»; - «Проблеми поводження з відходами сільського господарства тваринного походження та впровадження екологічно безпечних технологій перероблення», «Негативний влив сміттєзвалищ на природні екосистеми та життєдіяльність людей».

Також учасники Форуму ознайомились з обладнанням діючої сортувальної лінії у с. Рибне та з проектом рекультивації полігону побутових відходів у м. Снятин, Івано-Франківської області.

 

http://www.ecoleague.net/images/2020/9_%D0%B6%D0%BE%D0%B2%D1%82%D0%BD%D1%8F-%D0%A4%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC1.jpghttp://www.ecoleague.net/images/2020/9_%D0%B6%D0%BE%D0%B2%D1%82%D0%BD%D1%8F-%D0%A4%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC4.jpg

 

Як результат, учасники ухвалили Резолюцію Форуму та звернення до Кабінету міністрів України, Верховної ради України, профільних міністерств і відомств. У цих підсумкових документах йдеться про важливість та терміновість проблемних питань поводження з відходами та висловили надію на успішну реалізацію регіональних планів управління відходами та подальшу взаємодію органів влади, науковців та громадськості для захисту довкілля України.

 

Фотоматеріали використані з сайту: http://www.ecoleague.net