Триває реконструкція центральної алеї Ботанічного саду

 

Ботанічний сад Житомирського національного агроекологічного університету знаходиться у східній частині міста на берегах невеличкої річки Путятинки – притоки р.Тетерів.

Об’єкт відноситься до складу природно-заповідного фонду України, утворений у 1933 р., наразі його площа становить 35,4 га. Експозиційна зона з колекціями розміщується по вул.Корольова, 39, а допоміжна – на хуторі Затишшя.

 

           

 

Ботанічний сад є науково-дослідною, навчально-просвітницькою та природоохоронною установою. Тут зібрано і вирощується багато цінних видів дерев, кущів і трав’яних рослин – плодових, ягідних, овочевих, технічних, лікарських, декоративних та ін. Колекція  деревно-чагарникових рослин нині нараховує 550, а трав’яних – понад 1000 видів, форм і сортів.

 

На базі саду вивчаються екологічні особливості насіннєвого та вегетативного розмноження екзотів – видів із різних регіонів світу. На основній території ботсаду, в дендрарії, площа якого складає 18 га, розробляються композиційні плани посадки нових видів рослин, створюються біогрупи дерев та кущів, проводиться інтродукція та акліматизація нових господарськи цінних видів, форм і сортів рослин.

 

Екологічні просвіта та виховання, а також розвиток екологічної свідомості є важливою складовою діяльності ботанічного саду. Тут проходять предметну практику студенти різних факультетів. Матеріали проведених наукових досліджень у Ботанічному саду стали основою для написання понад 20-ти кандидатських дисертацій.

 

 

Згідно рішення сесії обласної ради з фонду охорони навколишнього природного середовища виділені кошти на роботи з благоустрою території Ботанічного саду. Головним розпорядником коштів є департамент регіонального розвитку. За три роки фактично освоєно кошти в сумі 1991,7 тис.грн.

 

Із ходом робіт, що були проведені у Ботанічному саду ознайомились: начальник Управління екології облдержадміністрації Олександр Кондратюк, ректор Університету Олег Скидан, проректор з наукової роботи Університету Людмила Романчук, заступник начальника Управління екології Микола Семенюк та представники підрядної організації.

 

На території Ботанічного саду за період з 2018 по 2020 роки проводено роботи, пов’язані із благоустроєм території. Зокрема, розчищення та гідроізоляція дна водойм, будівництво та реконструкція мощень, доріжок навколо водойм та центральної алеї.  Для завершення робіт, визначених у проектно-кошторисній документації, розглядається питання щодо можливості виділення коштів з фонду охорони навколишнього природного середовища у наступному році.

 

 

Оглянувши територію Ботанічного саду, Олександр Кондратюк відмітив покращення саду зовні, розширення видового складу рослин, більш ошатніші алеї.

 

 

В статті використані власні фото та інформація Управління та частково

текст з довідника «Природно-заповідний фонд Житомирської області»