11 ЛИСТОПАДА — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

11 листопада - Міжнародний день енергозбереження

 

Цей день засновано у 2008 році. Метою є привернення уваги широкого загалу до проблем ефективного використання природних енергоресурсів, розвитку поновлюваних джерел енергії та необхідності активних дій з протидії глобальній зміні клімату, особливо наразі.

 

Енергоощадна поведінка – це наші заощаджені кошти та чистіше довкілля. Кожен заощаджений кіловат електроенергії - інвестиція у вільне та незалежне майбутнє.

Як же легко заощаджувати електроенергію?

1.            Вимикати світло, якщо ніхто не знаходиться у кімнаті.

2.            Використовувати енергоефективні лампочки. Варто встановити світлодіодні (LED) енергозберігаючі лампочки, які не містять шкідливих речовин.

3.            Встановити датчики руху. Це можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна. У багатоквартирних будинках їх варто встановити у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку – біля дверей та на подвір’ї.

4.            Вимикати режим очікування для комп’ютера. Адже, він доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч.

5.            Тримати в чистоті холодильник та морозильник. Тому що без льоду та снігу вони менше використовують енергію.

6.            Охолоджувати їжу перед тим, як поставити її в холодильник. По-перше, гаряча каструля змусить холодильник працювати інтенсивніше, а по-друге, вона нагріє інші продукти, і вони можуть зіпсуватися.

7.            Використовуйте НВЧ-печі, МХ-печі та індукційні плити – вони працюють швидко та економічно.

 

Пам'ятка для громадян: Як економити електроенергію? — Вінницька обласна  військова адміністрація

 

https://kolrada.gov.ua/storage/documents/CvrZ1cHpeYnjqwXdwAptngPHmeFgDCHKS1Dv8xcX.jpeg

https://s.mind.ua/img/forall/i/2022/1665581626.jpg