6 листопада - Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів

Пов’язане зображення

     Генеральна Асамблея ООН оголосила 6 листопада Міжнародним днем запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів (Резолюція 56/4). Приймаючи це рішення, вона враховувала, що шкода, завдана навколишньому середовищу після таких подій, позначається на стані екосистем і природних ресурсів, часто виходить за межі національних територій та стосується не лише однієї держави і не тільки нинішнього покоління. Генеральна Асамблея послалася також на Декларацію тисячоліття ООН, в якій підкреслено необхідність вживати заходів з охорони спільного навколишнього середовища.

     Організація Об’єднаних Націй вивчає екологічні наслідки конфліктів, переконуючись в тому, що заподіяння шкоди навколишньому середовищу ставить під загрозу життя людей, їхнє матеріальне благополуччя та безпеку.

     Ці небезпечні екологічні наслідки також підривають хиткий мир та перспективи розвитку у пост-конфліктних країнах. Десятки тисяч людей змушені залишати місця свого проживання в пошуках продовольства та робочих місць.

 

http://epl.org.ua/images/calendar/11.06_mizhnarodniy_denj_zapobigannya_ekspluataciji_dovkillya_pid_chas_viyni.jpg

     Навколишнє середовище та природні ресурси мають надзвичайно важливе значення для зміцнення миру як на національному рівні, так і між країнами, що пройшли через жахи війни.