Екокомітет ВР провів виїзне засідання у Звягелі

 

Комітет з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради 4 жовтня провів виїзне засідання у Звягелі.

Тема обговорення — "Про стан річок України та шляхи його покращення".

Учасники Комітету відвідали основне виробництво КП "Звягельводоканал", де обговорили питання забезпечення підприємством централізованого водозабезпечення міста, основні проблеми, пов’язані з цим. Ознайомилися з проєктом "Реконструкція водозабірних споруд на р. Случ в місті Звягель Житомирської області", який планується реалізувати для покращення якості виробництва питної води.

Також йшлося, що для поглиблення русла водойми, чистки зарослей та берегів від надмірної рослинності Звягельською міською радою було прийнято рішення про закупівлю багатофункціональної машини "Амфібія" з додатковим навісним обладнанням, для цього з бюджету громади виділено понад 9 млн грн. Найближчим часом очікується її поставка.

Присутнім презентували відео про стан річки Случ, яка є основним джерелом водозабезпечення міста Звягеля.

У засіданні Комітету взяли участь члени Комітету, народний депутат України Дмитро Костюк, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, а також представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державного агентства водних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України, Державної служби геології та надр України, Державного агентства меліорації та рибного господарства України, Житомирської військової обласної адміністрації, керівництво та депутати Звягельської міської територіальної громади, а також представників освітянської та наукової галузей і громадськості.

Управління екології та природних ресурсів ЖОВА представив заступник начальника Микола Семенюк.

Екокомітет ВР провів виїзне засідання у Звягелі — говорили про екологічний стан басейну річки Случ

Зокрема, учасники засідання розглянули питання загального стану забруднення річок України та причин їх забруднення. Окрему увагу приділили питанню впливу на водні об’єкти нинішніх воєнних дій, в результаті яких до них потрапляє велика кількість забруднюючих речовин через підриви складів паливно-мастильних матеріалів, сховищ нафтопродуктів з відповідними наслідками для довкілля, а також через руйнування агресором інфраструктури підприємств, пошкодження і руйнування очисних споруд, вилив стоків у водойми та пошкодження ґрунтового покриву, горіння лісів.

За результатами виїзного засідання вирішили напрацювати рекомендації Комітету стосовно необхідності вдосконалення та посилення контролю за станом водних об’єктів та додержання вимог природоохоронного законодавства для покращення екологічної ситуації в цілому.

Того ж дня за ініціативою міського голови Миколи Боровця у Звягелі розпочала свою роботу дводенна науково-практична конференція "Малі річки: кліматичні та екологічні виклики".

Інформація про конференцію: https://info.nvrada.gov.ua/zvyagelski-policzejski-vstanovyly-zhinku-yaka-vykradala-kvity-z-mogyl-vijskovosluzhbovcziv/

Очікувані результати: науковий підхід до вирішення проблем малих річок України на прикладі річки Случ. Зокрема:

·                 обміління

·                 заростання водойми

·                 замулення

·                 підняття рівня ґрунтових вод

·                 зменшення рівня марганцю

·                 покращення якості виробництва питної води

·                 альтернативного водозабезпечення громади підземними водами

·                 створення місць рекреаційного відпочинку.

 

Інформація підготовлена з сайтів новинinfo.nvrada.gov.ua , novograd.city та власних джерел.