Триває щорічний облік мисливських видів диких тварин та птахів

https://oda.zht.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/PICT_20211227_1317-1.jpg

Згідно рішення ради оборони «Про забезпечення заходів здійснення правового режиму воєнного стану», попри заборону проведення будь-якого полювання в період воєнного стану, яка діє на території нашої області, підприємства-користувачі мисливських угідь протягом січня-лютого 2024 року проводять облік парнокопитних тварин та хутрової дичини, протягом липня - першої декади серпня 2024 року – пернатої дичини.

Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко видав відповідне «Доручення щодо проведення обліку мисливських видів диких тварин та птахів у мисливських угіддях Житомирської області у 2024 році» від 7 листопада 2023р.

В умовах дії воєнного стану акцентується увага на особливостях проведення заходів щодо обліку мисливських видів диких тварин та птахів заходи необхідно проводити з урахуванням рішення ради оборони Житомирської області «Про забезпечення заходів здійснення правового режиму воєнного стану», яким забороняється відвідування лісів, що знаходяться:

 на відстані до 30 кілометрів від лінії державного кордону України, на кордоні з Республікою Білорусь;

на територіях, що були тимчасово окуповані (населенні пункти: с.Радча, с. Нова Радча, с. Стара Радча, с. Грезля, с. Давидки, с. Тичків, с. Вільхова, с. Ровба, с.Рубежівка Народицької селищної ради Короостенського району) та інших потенційно небезпечних місць.

Користувачі мисливських угідь обов’язково повинні погоджувати терміни та місця проведення обліку мисливських видів диких тварин та птахів (лісництва, квартали, урочища) з районними військовими адміністраціями та районними (міськими) підрозділами ГУ ДСНС України у Житомирській області, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України за місцем розташування.

За можливості пропонується застосовувати альтернативні і сучасні засоби обліку мисливських видів диких тварин та птахів (фото- та відеопастки).

До проведення спільних заходів по обліку чисельності диких тварин та птахів долучаються представники Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Управління екології та природних ресурсів ОВА, єгерської служби, мисливствознавці, Державної екологічної  інспекції Поліського округу.

https://eprdep.zht.gov.ua/novyny%2031.01.2023%20pidhotivlia%20tvaryn.files/image007.jpg