4 жовтня – у світі відзначають Всесвітній день тварин

 

Комітет Ради пропонує заборонити фотографувати диких тварин » Слово і Діло

Фото. Лисиця звичайна

 

 4 жовтня – у світі відзначають Всесвітній день тварин (World Animal Day) – міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту. В цей день слід згадати про домашніх улюбленців, диких тварин та замислитися про екологічну ситуацію у всьому світі.

Вперше цей день відзначили у 1925 році у Берліні. Його організував німецький письменник і зоозахисник Генріх Ціммерманн. Спочатку Ціммерманн проводив цей день 24 березня, але 1929 року переніс його на 4 жовтня. А вже у 1931 році міжнародний конгрес прихильників руху захисту прав тварин, який проходив у Флоренції (Італія), одноголосно ухвалив пропозицію оголосити 4 жовтня всесвітнім днем тварин.

Ідея проведення прижилася по всьому світу і в 2008 році різні заходи, присвячені цій даті, пройшли в 66 країнах світу.

За даними дослідників Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), за останні 50 років чисельність популяцій ссавців, птахів, амфібій, рептилій та риб у всьому світі скоротилася в середньому на 68%. Це сталося в основному через зростання населення Землі, пов’язану з цим інтенсивну економічну діяльність та надмірне споживання природних ресурсів.

Щодня зникають понад 70 видів фауни та флори. Кожен восьмий птах – на межі зникнення. За останні 40 років риб стало на 76% менше. За останні 25 років біологічне різноманіття Землі скоротилося більш ніж на третину.

 

Дикие кабаны – грозный предок домашней свиньи – Клуб любителей хрюш

Фото. Кабан дикий

 

Всесвітній день тварин – міжнародний день, спрямований на привернення уваги людей до прав тварин та їхнього добробуту, це привід для того, аби нагадати, що разом з мільйонами живих істот людство є частиною природи, а її багатство і різноманіття має значний вплив на життя людини.

Тваринний світ Житомирщини багатий і різноманітний. Він нараховує близько 400 видів, у тому числі ссавців – 67, птахів – 270, риб – 30. Особливо цінними є мисливські тварини: олень благородний, козуля, дикий кабан. У заплавах річок водяться бобри, видра, норка європейська. У північних районах області розмножуються такі цінні види птахів як глухар, тетерук, рябчик. З рідкісних птахів тут трапляються лелека чорний, орлан білохвіст, змієїд.