2 лютого -  Всесвітній день водно-болотних угідь

 

 

2 лютого 2021 року Управлінням екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації за участі заступника голови облдержадміністрації Віктора Градівського проведено круглий стіл присвячений Всесвітньому дню водно-болотних угідь Житомисрької області.

Участь прийняли представники освітніх закладів, науковці, держслужбовці, громадськість.

 

На засіданні обговорені наступні питання: сучасний стан водно-болотних угідь області, проблеми їх збереження в умовах змін клімату, загрози при погіршенні кліматичних умов, трансформація болотних екосистем Полісся та інші.  Окремо висвітлено роль екологічної освіти та інформування громадськості з даного питання.

 

Учасниками круглого столу зазначено про необхідність проведення широкої інформаційної кампанії щодо охорони та збереження водно-болотних угідь, недопущення їх засмічення та забруднення, посилення державного контролю та постійного моніторингу.

 

Інформаційна довідка.

Саме сьогодні, 2 лютого, 50 років тому підписано Конвенцію про водно-болотні угіддя.

Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні! Під таким девізом цьогоріч відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь.

Болота, заплавні луки, ліси, плавні та мілководні водойми – життєво необхідні для накопичення, очищення та постачання прісної води для потреб людства і довкілля. Відновлення та збереження водно-болотних угідь є одним із важливих заходів для захисту прісних вод, пом’якшення наслідків змін клімату і адаптації до них.

За даними Секретаріату Рамсарської конвенції, водно-болотні угіддя, найцінніша екосистема, ресурси якої людство використовує для задоволення питних потреб і ведення сільського господарства, риболовлі і аквакультури. Для майбутнього планети ми маємо усвідомити важливість припинення руйнування і почати відновлювати водно-болотні екосистеми, берегти джерела прісної води та ощадливо її використовувати.

В Україні на сьогодні є 37 водно-болотних угідь міжнародного значення загальною площею біля 770,545 тис. га.

В Житомирській області розташоване водно-болотне угіддя міжнародного значення «Поліські болота», яке включає в себе дві різні  ділянки: ділянку верхових і перехідних боліт «Міроші» та ділянку перехідних-низинних боліт в заплавах малих річок Болотниці і її притоки Жолобниці, що розташовані в с.Селезівка, Овруцького району Житомирської області.

Угіддя знаходиться у межах природоохоронної території і тому тут здійснюються лише наукові дослідження, природоохоронні заходи, включаючи протипожежні заходи і санітарні рубки.

 

2

 

1

 

6

 

77

 

45

 

38

 

хо

 

69

 

96

 

бордюг

 

5