У першому читанні схвалено ключові закони для досягнення кліматичних цілей до 2030 року

 

Європарламентом ухвалено домовленості досягнуті між країнами Європейського Союзу наприкінці 2022 року щодо кількох ключових законодавчих актів, які є частиною пакету «Fit for 55».

Зокрема, це стосується плану Європейського союзу щодо скорочення викидів парникових газів щонайменше на 55% до 2030 року у порівнянні з рівнем викидів у 1990 році.

Відтак Депутати Європарламенту у першому читанні підтримали впровадження реформи щодо:

·     національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів ЄС, в тому числі в частині що стосується авіаційного та морського транспорту;

·     механізму вуглецевого коригування на кордоні;

·     нового соціального кліматичного фонду.

Прийняті реформи відповідають основним положенням Європейського Кліматичного Закону.

В свою чергу Міндовкілля працює над розробкою окремого пакету законодавства для запуску системи торгівлі квотами в Україніц.

Перший крок на шляху впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів в Україні вже зроблений – з 1 січня 2022 року створена та почала функціонувати система моніторингу звітності та верифікації викидів парникових газів.

Детальніше про реформи на офіційній вебсторінці Міндовкілля за посиланням: Європарламент ухвалив у першому читанні ключові закони для досягнення кліматичної цілі до 2030 року – Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України (mepr.gov.ua)