Повідомлення про намір отримати Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел

 

Фізична особа-підприємець Богатирчук Юрій Олександрович (ФОП Богатирчук Ю.О.) має намір отримати Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел.

Ідентифікаційний код суб'єкта господарювання з ЄДРПОУ  - 3064107234.

 

Метою отримання дозволу на викиди є провадження виробничої діяльності, під час якої здійснюються викиди ЗР в атмосферне повітря. Основна діяльність ФОП Богатирчука Ю.О. – виробництво товарного бетону.

Виробнича діяльність, яку здійснює ФОП Богатирчук Ю.О. не підлягає оцінці впливу на довкілля та прямо не передбачена вимогами ч. 2 та ч. 3 ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та критеріїв визначення планованої діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля, та критеріїв визначення розширень і змін діяльності та об’єктів, які не підлягають оцінці впливу на довкілля, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2017 №1010.

На території виробничого майданчика відбувається приготування товарного бетону.  Доставка піску здійснюється на підприємство автотранспортом та розвантажується на склад. Зі складу пісок фронтальним навантажувачем надходить у приймальний бункер №1. Щебінь надходить на територію підприємства автотранспортом та розвантажується на склади окремо по кожній фракції. Далі за допомогою фронтального навантажувача щебінь надходить у приймальний бункер №2. З приймальних бункерів інертні матеріали дозуються на ваги для точного зважування необхідної кількості сировини згідно рецептури. Після ваг щебінь і пісок стрічковим транспортером надходить у приймальний бункер двухвального бетонозмішувального вузла. 3 метою поліпшення технологічних властивостей бетонної суміші, прискорення тверднення бетону, оптимiзацiї щiльностi, підвищення морозостiйкостi, водонепроникності та інших технічних властивостей до його складу вводять суміш пластифікуючих добавок. На територію підприємства пластифікатор потрапляє у тарі (ємностях), до яких під’єднують швидкоз’ємний шланг, через який по трубопроводу пластифікатор надходить у дозатор двухвального змішувача. Цемент надходить на підприємство автотранспортом та через швидкоз’ємні муфти за допомогою стисненого повітря завантажується у приймальні силоси (2од). Вода поступає в дозатор двухвального бетонозмішувального вузла через трубопровід з водомережі підприємства. Приготовлена ​​бетонна суміш зливається безпосередньо в автотранспорт (бетонозмішувачі) або в роздавальні бадді, в яких вистоюються бетонні вироби. Приміщення охорони підприємства  опалюється у холодну пору року за рахунок твердопаливної побутової печі.

Основними технологічними процесами, що супроводжуються викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря є: зберігання інертних матеріалів, розвантажувально-навантажувальних роботах, виробництві товарного бетону, а також під час роботи побутової печі, що працює на твердому паливі (дровах).

Якісний  та кількісний склад ЗР, що викидаються в атмосферне повітря від стаціонарних джерел (т/рік): вуглецю оксид – 0,009, азоту оксиди – 0,006, тверді суспендовані частинки – 1,572, алкілбензолсульфокислота із внутрішніх олефінів – 0,0005, масло мінеральне нафтове (веретенне, машинне, циліндров. та інш.) – 0,00000000000001, формальдегід – 0,0004, діоксид вуглецю – 7,303.

Об’єкт за ступенем впливу на забруднення атмосферного повітря відноситься до третьої групи об’єктів, згідно Наказу Міндовкілля від 27.06.2023р. №448. Відповідно заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва не розроблялись.

Як виявив розрахунок приземної концентрації забруднюючих атмосферу речовин на існуючий стан, долі приземної концентрації по всім ЗР, на всіх розрахункових точках як на межі, так і за межами СЗЗ, не перевищують ГДК (ОБРВ) атмосферного повітря. Відповідно, заходи щодо скорочення викидів та досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів ЗР не розроблялись.

Розроблено пропозиції щодо дозволених обсягів викидів ЗР в атмосферне повітря відповідно до законодавства. Для ЗР, на які не встановлені нормативи гранич­нодопустимих викидів відповідно до законодавства (норматив ГДВ не був досягнутий за величинами масового потоку і масової концентрації), встановлені величини масової витрати (г/с). Для ЗР, за якими здійснюється державний облік, але на які не встановлені нормативи гранич­нодопустимих викидів відповідно до законодавства, встановлено величини масової витрати (г/с).

Зауваження та пропозиції громадських організацій та окремих громадян щодо видачі дозволу на викиди суб’єктом господарювання просимо надсилати до Житомирської обласної військової адміністрації за адресою: м. Житомир, майдан ім. С.П.Корольова, 1, тел. (0412) 47-11-09, e-mail: ztadm@apoda.zht.gov.ua.

Заяву про намір опубліковано в газеті «РІО-Бердичів» за №46 від 16.11.2023р.

Зауваження та пропозиції приймаються до розгляду протягом 30 календарних днів з дати опублікування інформації в газеті у термін до 15.12.2023р..