https://images.unian.net/photos/2017_03/1490195309-6534.jpg

 

1993 року, на конференції ООН з охорони навколишнього середовища, 22 Березня назвали Днем водних ресурсів. З тих пір щорічно в усьому світі відзначають День води.

У цей день прийнято:

-приділяти особливу увагу питанням навколишнього середовища, пов'язаним зі станом водних ресурсів на сьогодні;

-обговорювати всі можливі шляхи вирішення проблем нестачі води;

-знаходити нові можливості економії та відродження водних ресурсів;

-забезпечувати необхідним питвом всіх спраглих.

 

Джерела і види забруднення водних ресурсів

  http://buvrzt.gov.ua/img/works/rivers/22.jpg

У нашій країні вимоги до якості води в різних галузях народного господарства різні і визначаються нормативними документами. Найбільш якісною повинна бути вода для споживання. Існуючі державні норми найсуворіше регламентують наявність токсичних речовин. Обмежується також вміст речовин, що додають воді небажаного смаку, кольору або запаху.

     Вимоги промислового виробництва що до якості води визначаються продукцією, що виробляється, місцем у виробничому процесі. Якщо вони входять в склад продукції (харчова промисловість, деякі хімічні виробництва), то якість її не повинна бути нижчою за якість питної води, а в деяких випадках і перевищувати її скажімо, вимоги до якості води в енергетиці, деяких машинобудівних виробництвах враховують здатність до накипоутворення. Вода найнижчої якості (високий вміст розчинних солей, наявність інших домішок) є непридатною для технологічних процесів.

     Якість природних вод у річках та озерах, а також прісних і підземних вод в основному відповідає стандартам. І в той же час в наслідок використання великих об’ємів природних вод як пароутворювачів, розчинників, теплоносіїв і охолоджувачів та промислового забору, у водоймища викидається значна кількість забруднювачів.

     Загальними джерелами забруднень водоймищ є недостатнє очищення стічних вод промисловими та комунальними підприємствами, великими тваринницькими комплексами, змиття талими та дощовими водами забруднюючих речовин з полів та міських територій: експлуатація водного транспорту. Негативну роль відіграє також забруднення, що виникає внаслідок підводження з опадами шкідливих речовин із атмосфери: підвищення температури, водостої через викиди нагрітих вод тепловими та атомними електростанціями.

     Стічні води, що утворюються під час технологічних процесів, після очищення і не доочищення, як правило викидаються до річок або водоймищ. Велика кількість забруднювачів підходить у річки із шахтними і рудниковими водами, а також із дренажними, що підходять з територій зрошування, землеробства. Загальний об’єм цих викидів сягає кількох мільярдів кубічних метрів на рік.

Відомі такі забруднення води:

-фізичне забрудненняпісок, мул, глина – наслідки ерозії, пил, радіоактивні домішки, частиною золи від ТЕС;

-теплове - спуск у водойми води з теплових та атомних електростанцій;

-біологічнемікроорганізми, віруси, бактерії, грибки, найпростіші, черви, промисловими біологічними забруднювачами є м’ясокомбінати, цукрові та маслозаводи;

-хімічнекислоти, солі, луги;

-органічненафта та її сполуки, відходи тваринництва;

-поверхневеактивні речовинимиючі засоби, пестициди.

Міські стічні води

     Міські стічні води - це води, забрудненні продуктами життєдіяльності населення, побутовими миючими засобами, фарбниками, відходами промисловості, що скидаються у каналізацію. Стічні води містять велику кількість мікроорганізмів, заражені яйцями гельмінтів і тому перед викидом у водойми вони підлягають механічному і біохімічному очищенню, знезараженню.

     Майже 10% всіх забруднених міських стічних вод складають грубі фракції; 50% забрудненнярозчинені у воді органічні речовини.

Промислові стічні води

     Утворюються на різних стадіях технологічних і теплообмінних процесів, тому кількість і склад їх визначаться умовами виробництва.

     Оцінюючи шкоду від забруднення водних ресурсів країни, слід враховувати не тільки витрати води, але й, перш за все забруднення і токсичності стічних вод.

     Найбільша концентрація токсичних речовин спостерігається у стічних водах багатьох виробництв фарбників, паперово-целюлозної промисловості та виробництва пластмас, а знешкодження їх потребує складних і дорогих технологій.

Забороняється введення в дію підприємств, споруд та інших об’єктів що впливають на стік вод:

-нових і реконструйованих підприємств, цехів, агрегатів та інших об’єктів; які не мають пристроїв і очисних споруд необхідної потужності, що запобігають забрудненню і засміченню вод, або їх шкідливої дії та необхідної вимірювальної апаратури, що здійснює облік об’ємів забору й скидання води;

-зрошувальних систем, водосховищ і каналів до проведення передбачених проектами заходів, що запобігають затопленню, підтопленню, заболоченню, засоленню земель і ерозій ґрунтів, а також забрудненню поверхневих та підземних вод, скиданням із зрошувальних систем;

-осушувальних систем - до повної готовності водоприймачів та інших споруд відповідно до затверджених проектів;

-водозабірних споруд - без рибозахисних пристроїв та об лаштованих проектів зон санітарної охорони водозаборів;

-гідротехнічних споруд - до повної готовності пристроїв для пропускання паводкових вод і риби згідно проекту;

-експлуатаційних свердловин на воду - без оснащення водорегулюючими та контрольно-вимірюючими пристроями.

     Обов’язкове отримання запобігання забрудненню при зберіганні, транспортуванні та використанні добрив, хімічних засобів захисту рослин та інших токсичних препаратів і речовин сільськогосподарськими підприємствами.

     Підприємства, установи і організації, діяльність яких може впливати на стан підземних вод, які експлуатують накопичувачі промислових, побутових і сільськогосподарських стоків чи відходів, повинні здійснювати заходи щодо попередження забруднення підземних вод, а також об’єднувати локальні мережі спостережувальних свердловин по контролю за якісним станом цих вод.

     За забруднення, засмічення, порушення водного законодавства винні притягуються до адміністративної, цивільної або кримінальної відповідальності, самовільне порушення правил водокористування, права державної власності на воду, самовільне захоплення водних об’єктів або самовільне водокористування, забруднення і засмічення вод, пошкодження водогосподарських споруд карається штрафом.

Необхідність шанобливого ставлення до води.

     Життєва сила води. Ми з вами, як і наша планета, на 70% складаємося з рідини. Вода покращує стан шкіри і стабілізує артеріальний тиск; допомагає виводити шлаки з організму і позбавитися від зайвої ваги; стимулює роботу нервових клітин та мозку.

     Вона - основа нашої життєдіяльності, працездатності та гарного настрою.Водний дисбаланс організму з відхиленням хоч на кілька відсотків може привести до втрати концентрації, пам'яті, енергії. Хронічна нестача пиття позначається на стані здоров'я, може призвести до серйозних захворювань і навіть до смерті.

     Жага - це крик організму про допомогу, перший сигнал про те, що ви на даний момент відчуваєте вже початкову стадію зневоднення. Щоб не допустити цього, візьміть собі за звичку пити кожні 2 години протягом дня. За добу здорова людина в середньому повинна випити не менше 6-ти склянок рідини.Зверніть особливу увагу: кава, чай і алкогольні напої не замінюють рідину, навпаки, вони виводять її з організму!

     Важливо не тільки кількість рідини, яку ми вживаємо, але й її склад. В ідеалі структура води, що ми п'ємо, повинна максимально відповідати структурі внутрішньоклітинної рідини нашого організму. Так клітинам буде легше її засвоювати.Якщо рідина в своєму складі містить солі важких металів та інші шкідливі домішки, мембрана клітини спочатку фільтрує її, відсіваючи сухий залишок, який пізніше в якості «накипу» осідає в наших нирках і залишається на стінках кровоносних судин.

     На сьогоднішній день кожна 7-ма людина на планеті не має доступу до безпечної питної води. З усього водного басейну на Землі лише менше 1% придатне до вживання в їжу. Нерозумне використання природних ресурсів, величезна кількість промислових та побутових відходів призвели до небезпечного забруднення ґрунтових басейнів планети.

     Чи знаєте ви, що тільки в Україні жителям понад тисячі населених пунктів заборонено пити воду з місцевих джерел? Чи відомо вам, що лише 3% річок на планеті мають відносно чисту та безпечну за складом рідину? З кожним днем ​​стан річок та озер погіршується. Що будуть пити наші діти завтра? Ми створюємо майбутнє вже сьогодні. Якщо кожен з нас збереже за рік хоча б одне відро води, вийде ціле озеро 1000 м в діаметрі та глибиною в 5 метрів! Це запас для наших дітей.

333

Що ми можемо зробити вже сьогодні для порятунку водних ресурсів Землі:

-приймати душ замість ванни;

-мити посуд в посудомийній машині з економічними режимами, а не під краном;

-використовувати спеціальні економічні насадки-розподільники та змішувачі кранів;

-зменшити кількість зливної рідини за рахунок покупки нових економічних бачків з розподільниками зливу;

-збирати і правильно утилізувати батарейки (1шт забруднює більше 400 л води);

-зменшити вживання паперу, збирати макулатуру та здавати її на переробку (1кг паперу = 300-800л води);

-замовляти питну воду у локального (місцевого) виробника;

-відмовитися від використання в приватному господарстві хімічних засобів, що забруднюють природне середовище (наприклад, фосфатів).

 

0 

 

     Тільки ці прості кроки, зроблені кожним з нас, допоможуть зберегти за рік близько 8000 літрів питної рідини! Замовляйте воду у локального постачальника, щоб не забруднювати екологію пластиковими та іншими відходами. Разом ми збережемо планету!

    З сьогоднішнього дня і ви можете підключитися до цієї благородної місії: розкажіть своїм друзям та знайомим про воду, її цінність у вашому житті, про необхідність її збереження та розумного використання. А ваші діти будуть вдячні вам за правильний вибір.

 

Інформація: Вікіпедія; УНІАН.