До уваги суб’єктів господарювання  області !!!

Щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині отримання дозволів на викиди парникових газів

Департамент екології та природних ресурсів Житомирської ОДА звертає  увагу на те, що згідно з ратифікованою ВРУ Угодою про асоціацію між Україною та ЄС (ЗУ від 16,09.14р. № 1678-VII), Україна до 2017 року має створити діючий внутрішній ринок парникових газів (Додаток XXX до глави 6 «Навколишнє природне середовище» Розділу V «Економічне і галузеве співробітництво», та Директива 2003/87/ЄС).

Для виконання цього плану необхідно вже до початку 2016 року розрахувати та верифікувати базову лінію викидів парникових газів підприємства, що дозволить звернутися до Міністерства екології та природних ресурсів України для отримання дозволу на викид обсягу парникових газів (частки державної квоти).

Впровадження інвестиційних програм теплопостачальних підприємств, підприємств водопостачання та водовідведення (в подальшому «інвестпрограми») дозволить скоротити не тільки обсяги витрат палива, але і обсяги викидів парникових газів.

Порівняння фактичних викидів на кінець 2016 року з базовою лінією дозволить підприємствам отримати скорочення, які можуть бути реалізовані на внутрішньому ринку, або на ринку ЄС.

Підприємства, що не розрахували та не захистили базову лінію, автоматично стануть покупцями обсягів дозволів на викиди парникових газів, що призведе фактично до подорожчання енергоресурсу і, відповідно, комунальних послуг для населення,

З метою запобігання виникнення додаткових чинників для підвищення тарифу на комунальні послуги, просимо при формуванні інвестпрограм приділити увагу плануванню та виконанню робіт з визначення та верифікації базової лінії викидів парникових газів.

Додаткову інформацію можна стримати в ДП «Центр розвитку державно- приватного партнерства» (тел.:(044) 207-18-17, dpp@minregion.gov.ua та в інституті промислової екології (тел. (044) 453-28-62, е-mail sigal@engecology.com/