38-ма річниця Чорнобильської катастрофи, минуле, сучасне, майбутнє

 

 

День 26 квітня 1986 року навічно вкарбувався в історію України.

Аварія, що трапилася на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства і залишається важкою спадщиною для майбутніх поколінь символом чорної біди і гіркого болю.

25 квітня 2024 року в КЗПО «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської обласної ради відбувся обласний екохаб «Чорнобиль: минуле, сучасне, майбутнє».

Учасниками заходу стали педагогічні працівники, здобувачі освіти закладів загальної середньої, позашкільної освіти та студенти закладів вищої освіти.

Під час екохабу своїми спогадами поділилися ліквідатори трагедії, які висвітлили особливості дозиметричного контролю під час ліквідації аварії на ЧАЕС (Анатолій Левкович, Михайло Шамалай, Сергій Швед, Михайло Назаренко).

Запрошені фахівці в галузі радіоекології та радіаційної безпеки окреслили наукові напрацювання щодо впливу Чорнобильської катастрофи на довкілля та здоров’я населення, озвучили перспективи на майбутнє.

 

 

Щиро дякуємо всім спікерам заходу за цікаві змістовні доповіді по суті питання:

Володимиру Вербицькому, директору Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді;

Майї Руденко, провідному фахівцю по зв’язкам з громадськістю Чорнобильської АЕС;

Валентині Василенко, к.тех.н., завідувачці лабораторії лічильників випромінювання людини,

та Наталії Гунько, к.геогр.н., завідувачці лабораторії медичної демографії Інституту радіаційної гігієни і епідеміології ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини, гематології та онкології» НАМН України;

Івану Хом’яку, кандидату біологічних наук, доценту кафедри екології та географії Житомирського державного університету ім. Ів. Франка;

Олександру Файдюку, головному спеціалісту відділу природних ресурсів та природно-заповідної справи Департаменту екології та природних ресурсів ЖОДА;

Захару Іванову, молодшому науковому співробітнику відділу аварійної готовності та радіаційного моніторингу ДП «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки».

 

 

Минуло 38 років, а Чорнобильська аварія все одно непокоїть людей. Вона стала для нас уроком, за який заплачено дуже високу ціну.

Нехай же це лихо не повториться ніколи, а пам’ять про героїв Чорнобиля вічно житиме в наших серцях.