22 травня – Міжнародний день біорізноманіття
Генеральна Асамблея ООН на 55 сесії у 2000 році проголосила 22 травня Міжнародним днем біорізноманіття. День було проголошено з метою підвищення поінформованості людей планети стосовно питань збереження біорізноманіття.
Біологічне різноманіття - різноманіття живих організмів Землі на всіх рівнях організації живого і в усіх просторово обмежених середовищах існування (наземних, прісноводних, морських), є результатом тривалого процесу еволюцій органічного світу. Біорізноманіття тваринного та рослинного світу складає основу природних ресурсів, які забезпечують людство продуктами харчування, сировиною, медичними препаратами тощо.
Його збереження й невиснажливе використання в області розглядається як один із пріоритетів у сфері природокористування, екологічної безпеки та охорони природи, невід’ємна складова збалансованого економічного і соціального розвитку регіону.
Географічне положення, кліматичні особливості Житомирської області зумовили формування на її території різноманітної рослинності, яка закономірно змінюється з півночі на південь.
Рослинний світ Житомирщини характеризується великою різноманітністю дикорослих компонентів і є джерелом цінних рослинно-сировинних ресурсів: лікарських, технічних, вітамінних тощо.
На території області водиться близько трьох тисяч видів тварин, із них 131 занесений до Червоної книги України.
Одним із методів збереження біорізноманіття є створення природоохоронних територій. Саме вони забезпечують умови, необхідні для зменшення шкідливого антропогенного впливу на біологічні об’єкти, сприяють збереженню екологічних систем у яких можуть підтримуватися природні механізми відносин між біологічними видами, потрібними для існування екосистем Житомирщини.
В даний час на території області знаходиться 304 об’єкти природно-заповідного фонду загальною площею понад 143 тис. га. Відсоток заповідності становить 4,8 %.
Збереження біорізноманіття - є основою підтримки життя і засобів для існування людей.