Повідомляємо про результати зимового обліку диких тварин
Впродовж січня-лютого 2024 року користувачі мисливських угідь Житомирської області провели щорічні обов’язкові обліки диких тварин – таксацію.
Відповідно до статті 30 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», таксація обов’язково проводиться щороку мисливськими господарствами, користувачами мисливських угідь після завершення сезону полювання.
Таксація – це комплекс заходів, спрямованих на визначення кількості диких тварин та птиці на певній території мисливських угідь. Під час обліку визначається видовий склад, встановлюються місця проживання тварин, їх міграції, територіальне розміщення чисельності в різних районах мисливських угідь. Такий захід здійснюється з метою забезпечення раціонального та невиснажливого використання державного мисливського фонду, встановлення об’єктивних лімітів добування (відстрілу, відлову) мисливської фауни на наступний сезон полювання, приймаються рішення про необхідність часткової або повної заборони полювання на певний вид дичини, визначається динаміка чисельності тварин.
У період січня-лютого 2024 року працівники Управління екології та природних ресурсів Житомирської ОВА, Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, а також Державної екологічної інспекції Поліського округу здійснювали контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства під час проведення обліків дикої фауни. Під час обліків визначено чисельність тварин та місця їх перебування на території господарств, розраховано норми добування на наступний мисливський сезон. Особливу увагу звертали на відповідність фактичної чисельності оленя благородного, кабана, козулі європейської, зайця-русака та інших мисливських тварин до оптимальної чисельності, визначеної матеріалами мисливського впорядкування.
У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та введенням в дію воєнного стану, другий рік поспіль в Житомирській області заборонено проведення будь-якого полювання відповідно до п. 2 рішення ради оборони Житомирської області "Про забезпечення заходів здійснення правового режиму воєнного стану", затвердженого розпорядженням голови ради оборони Житомирської області від 04.07.2023.
Відтак, в межах мисливських угідь області мешкає:
лось – 2102 гол.;
олень європейський – 2004 гол.;
олень благородний – 472 гол.;
козуля – 21122 гол.;
кабан – 4097 гол.;
заєць русак – 49108 гол.;
лисиця – 4513 гол.;
вовк – 212 гол.;
бобер – 7733 гол.;
куниця лісова - 3447 гол.
Результати проведеної таксації свідчать, що мисливськи тварин в межах мисливських угідь Житомирської області знаходиться в межах оптимальної чисельності,
тобто забезпечено раціональне та невиснажливе використання дикої фауни.