Міжнародний день прав тварин 10 грудня

Сьогоднішнє свято об’єднує в Україні та світі всіх,

 хто виступає на захист тварин і проти їх вбивства

заради м’яса, хутра, дослідів та розваг.

https://ukr.media/static/ba/aimg/3/8/0/380826_1.jpg

Міжнародний день прав тварин відзначається щороку 10 грудня, в один день з Міжнародним днем прав людини.

Сьогоднішнє свято об’єднує в Україні та світі всіх, хто виступає на захист тварин і проти їх вбивства заради м’яса, хутра, дослідів та розваг.

Історія свята

Всесвітня декларація прав тварин заснована на Всесвітній декларації прав людини, прийнятій Генеральною асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, та має на меті припинення експлуатації та вбивства тварин.

Міжнародний день прав тварин був заснований у цей день 1998 року - у 50-ту річницю підписання Декларації прав людини.

Щорічно 10-го грудня (або в найближчі дні) проходить Демонстрація запалювання свічок - по всій Європі, Північній і Південній Америці і в багатьох інших країнах, де права тварин ігноруються та де тварини страждають і гинуть.

Запалювання свічок – данина Всесвітній декларації прав людини, яка має величезне значення для захисту людських життів, а також на знак руху вперед, до застосування принципів Декларації до всіх розумних і відчуваючи істот.

День прав тварин в Україні

     В Україні Міжнародний день захисту прав тварин відзначається зоозахисними організаціями, починаючи з 2010 р. У 2013 р. в цей день зоозахисним і екологічним організаціям вдалося домогтися від Міністерства екології та природних ресурсів України зняття з державної реєстрації фосфіду цинку - отрути, що труїть понад 100 видів диких, домашніх і сільськогосподарських тварин.

Захист прав тварин в Україні передбачено Законом України "Про захист тварин від жорстокого поводження ”, метою якого є не тільки захист тварин від страждань, зміцнення моральності та гуманності суспільства, а й захист природних прав тварин.

Закон забороняє нацьковувати тварин одна на одну, використовувати для їх умертвіння отрути, бити тварин, полювати на вагітних самок.

Іншим законодавчим актом, який захищає права не тільки видів, але й окремих тварин, є Закон України "Про Червону книгу України ”. Він захищає права рідкісних видів тварин на існування, а також права індивідуальних рідкісних тварин на життя і свободу.

     У 2012 р. до Червоної книги України була прийнятий додаток, завдяки якому під охорону беруться також дрібні тварини на рівні непатогенних мікроорганізмів.

 

Інформація: https://ukr.media